Opiekun w domu pomocy społecznej

Kierunek bezpłatny

Szczegóły kierunku

Empatia, kreatywność, asertywność i umiejętność pracy z ludźmi – jeśli wykazujesz te cechy i chcesz pomagać słabszym i potrzebującym, kierunek Opiekun w Domu Pomocy Społecznej to idealny wybór dla Ciebie! Po jego ukończeniu będziesz zmieniał na lepsze życie osób chorych, niesamodzielnych i korzystających z opieki instytucjonalnej, współpracując z terapeutami, organizując podopiecznym czas wolny, umożliwiając im samorealizację, rozwój zainteresowań oraz integrację z rodziną i lokalną społecznością. Jest to kierunek perspektywiczny umożliwiający podjęcie pracy również za granicą na terenie UE.

Czego nauczysz się na kierunku Opiekun w domu pomocy społecznej w szkole Żak?

Podczas dwuletniej nauki zdobędziesz kwalifikacje zawodowe i wszystkie niezbędne umiejętności profesjonalnego opiekuna w DPS. Zdobędziesz wiedzę na temat bio-psycho-społecznego funkcjonowania człowieka i metodyki pracy opiekuńczo-wspierającej. Zyskasz teoretyczne podstawy opieki i organizacji domu pomocy społecznej. Nauka języka migowego pozwoli Ci pomagać i opiekować się osobami, które nie słyszą lub nie mówią. Gdybyś zdecydował się na pracę za granicą, po zajęciach z języka obcego w pomocy społecznej pozbędziesz się często występującej bariery językowej. Kompetencje zdobyte na praktycznych zajęciach z usług opiekuńczych i wspierających, aktywizacji osoby podopiecznej oraz treningu umiejętności społecznych sprawią, że będziesz od razu przygotowany do pracy w zdobytym zawodzie.

Kwalifikacje, jakie zdobędziesz po zakończeniu nauki

Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej (MS.06.)

r

Tryb nauczania

Zaoczny

2 lata

d

Uzyskany dokument

Świadectwo MEN

Egzamin

Egzamin zewnętrzny, organizowany w szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Uzyskany tytuł

Opiekun w domu pomocy społecznej

Przykładowy program nauczania

• Aktywizacja osoby podopiecznej