Opiekunka Środowiskowa

W Rok Uzyskaj nową kwalifikacje!

17.1.2024

Chcesz opiekować się osobami potrzebującymi pomocy? zadbaj o odpowiednie wykształcenie!

Myślisz o świadczeniu usług opiekuńczych lub pielęgnacyjnych dzieciom o specjalnych potrzebach, osobom starszym, przewlekle chorym, samotnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny? W takim razie ten kierunek jest dla Ciebie! Solidne zaplecze teoretyczne, takie jak nauka podstaw psychologii, pozwoli Ci rozpoznawać emocje i motywacje innych ludzi - dzięki, temu jeszcze lepiej będziesz zaspokajać potrzeby swoich podopiecznych. Blok zajęć praktycznych sprawi, że codzienne obowiązki będziesz wykonywać pewnie i profesjonalnie.

Czego nauczysz się na kierunku opiekunka środowiskowa?

Dowiesz się, jak aktywizować swoich podopiecznych oraz jak opiekować się w domu osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Poznasz zasady organizacji opieki środowiskowej. Nauczysz się podstaw przedsiębiorczości, psychologii, socjologii i anatomii z fizjologią. W części praktycznej nauczysz się wykonywać czynności pielęgnacyjno-higieniczne i czynności diagnostyczno-usprawniające. Nauczysz się też udzielać pierwszej pomocy. Podszkolisz swój język obcy, aby otworzyła się przed Tobą perspektywa pracy za granicą. Poznasz również język migowy, aby bezproblemowo porozumieć się z podopiecznymi niemówiącymi lub niedosłyszącymi.

Kim możesz zostać po nauce na kierunku opiekunka środowiskowa w Żaku?

Po zakończeniu edukacji będziesz móc poszukiwać pracy w domach małego dziecka, domach pomocy społecznej, placówkach opieki dziennej, fundacjach i innych instytucjach opiekuńczych. Zatrudnienie znajdziesz również u osób prywatnych.

Czas trwania: 1 rok

Tryb nauczania: zaoczne